przyjecie do PZBNa mocy uchwały numer 6/2023 z dnia 27.10.2023 r. podjętej przez Zarząd Polskiego Związku Bocci od 1 stycznia 2024 r. Fundacja Nieidealni staje się pierwszym klubem w województwie kujawsko-pomorskim a 27. w Polsce wpisanym oficjalnie do Polskiego Związku Bocci. Jest to o tyle istotne, że jest oficjalny związek podlegający pod Ministerstwo Sportu. Dzięki temu najlepsi zawodnicy grający w oficjalnych rozgrywkach mogą dostać się do reprezentacji narodowej i rywalizować na poziomie międzynarodowym włącznie z paraolimpiadą! Jest to podsumowanie intensywnych poprzednich 5 miesięcy naszej pracy zapoczątkowanej zafundowaniem nam pierwszego zestawu do Bocci przez Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia. Są inne ośrodki w naszym województwie które już wcześniej grały w boccie i nie jest ich mało, ale żadna organizacja nie stała się jeszcze oficjalnym członkiem Polskiego Związku Bocci. Jest to kolejny przykład, że konsekwentnie realizujemy swoje założenia.

zawody strzeleckie lok

Dnia 21.10.2023 podopieczni naszej fundacji wzięli udział w I klubowych zawodach strzeleckich Strzelnica LOK Golub-Dobrzyń których oficjalnym patronem był Mariusz Piątkowski Burmistrz Golubia-Dobrzynia. Wielokrotnie powtarzamy, że pomimo różnych przeciwności należy nie poddawać się i korzystać z życia w pełni. Kto by spodziewał wózkowiczów na strzelnicy? Chłopaki udowadniają, że naprawdę jest to możliwe i wiąże się z masą frajdy.

 

OFICJALNE POROZUMIENIE ZE STRZELNICĄ W GOLUBIU-DOBRZYNIU! 
W dniu 6.10.2023 r. nasza fundacja podpisała oficjalne porozumienie o współpracy z Strzelnica LOK Golub-Dobrzyń. Dotyczy ona położenia fundamentów pod ustanowienie sekcji parastrzelectwa.
Dzięki temu porozumieniu osoby z niepełnosprawnością ruchową, które zostaną przekierowane przez naszą fundację mogą korzystać z w pełni dostosowanej strzelnicy na preferencyjnych i korzystnych warunkach. Najprawdopodobniej w najbliższym czasie będziemy składać odpowiedni projekt, by wszystko mogło odbywać się nieodpłatnie. 21 października zostaną zorganizowane pierwsze zawody strzeleckie na których będą rywalizować również osoby z niepełnosprawnościami.

btr

Nic dodać, niż ująć. Zacieśniająca się współpraca z lokalną strzelnicą się zacieśnia :)

Szczerze powiedziawszy ten post jest spóźniony o ponad tydzień! Z powodu ogromu pracy organizacyjnej przy bieżących wydarzeniach kompletnie nam ten termin uciekł. Do końcówki czerwca byliśmy bardzo mało znaną organizacją robiąca jedne zajęcia sportowe w tygodniu. Później nastąpił znaczny rozwój, który mamy wrażenie, że cały czas się rozpędza.
Wraz z końcówką maja pojawiła się u nas boccia dzięki dofinansowaniu z Urząd Miasta Golubia-Dobrzynia. To właśnie wtedy kupiliśmy swój pierwszy zestaw. Do końca czerwca prowadziliśmy zajęcia na starej hali OSiR Golub-Dobrzyń, od lipca na nowej a od września pojawiła się druga sekcja tym razem bocce w Zespół Szkół Nr 3 w ramach Młodzi Sportowcy Młode Wilki Golub-Dobrzyń. Zajęcia prowadzimy nie tylko w ramach sekcji, ale również jeździmy po różnych ośrodkach i to nie tylko na terenie naszego powiatu. Kolejną sprawą jest biwak który zorganizowaliśmy w dniach 11-13 sierpnia z którego byliśmy naprawdę zadowoleni. Planowo biwaki plenerowe mają być naszym kolejnym filarem obok sportu osób niepełnosprawnych. Z najświeższych spraw zacieśniają się nasze więzi z Strzelnica LOK Golub-Dobrzyń i nie chcemy zdradzać szczegółów, ale na dniach dojdzie do podpisania stosownych dokumentów. Dodatkowo Mariusz Szyjkowski został zastępca delegata Powiat Golubsko-Dobrzyński na Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W przyszłości prócz stania się pierwszym oficjalnym klubem Bocci w województwie chcemy jeszcze wyjść poza powiat G-D z naszą działalnością.

384339704 197734359999274 8138130613036737282 n

Niemal u wszystkich osób mających jakąś niepełnosprawność ruchową sprzęt dostosowany do ich potrzeb odgrywa bardzo ważną rolę. Dlatego też trzech członków zarządu będących jednocześnie fizjoterapeutami wybrało się na Międzynarodowe Targi Rehabilitacji i Fizjoterapii które odbywają się w dniach 27.09-29.09 pod Warszawą na terenie PTAK Warsaw Expo. Mogliśmy tam zobaczyć całą masę nowoczesnego sprzętu, od urządzeń do fizykoterapii, przez specjalistyczne roboty do reedukacji chodu aż do niesamowitych wózków elektrycznych!

mariusz delegatr sejmik

Członek zarządu naszej fundacji Mariusz Szyjkowski został wybrany na zastępcę delegata na 5 letnią kadencję reprezentanta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego w Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Głównym delegatem został Pan Krzysztof Sypek. Gratulacje! To dla nas duże wyróżnienie. Dołożymy wszelkich starań żeby poprawić działanie sektora NGO. 

pifpaf strzelanie

Aż co to było za strzelanie! To był nasz pierwszy pobyt na strzelnicy Klubu LOK w Golubiu-Dobrzyniu. I na pewno nie ostatni! Pod okiem świetnego instruktora Tomasza Jasińskiego chłopaki stawiali pierwsze kroki w parastrzelectwie :)

 

krecik olimpiady specjalne

Z dniem 5 września podjęliśmy oficjalną współpracę z ekipą Młodych Wilków - klubu olimpiad specjalnych z Golubia-Dobrzynia. Dzięki temu utworzyliśmy sekcję BOCCE. Przy czym podkreślamy, że BOCCE to nie to samo co BOCCIA! Doprowadziło to do utworzenia kolejnego dnia treningowego, tym razem można spotkać nas w godzinach 15.00-17.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 3 w Golubiu-Dobrzyniu!

 

biwak strona

Artykuł trochę spóźniony, około o jeden miesiąc. W dniach 11.08-13.08 zrealizowaliśmy nasz pierwszy biwak. W zależności od dnia gościła u nas różna liczba osób (niektóre nie nocowały, tylko dojeżdżały a inne przyjechały tylko na jeden nocleg). W szczytowym momencie było nas blisko 30! Wszystko działo się w dostosowanym miejscu biwakowym nad Drwęcą na terenie leśnictwa Kępa, opodal jeziora Okonin. Wszystkie posiłki przygotowywaliśmy nad ogniskiem lub przy użyciu własnych rąk.  Docelowo ma to być jeden z filarów naszej fundacji, w przyszłym roku chcemy się wziąć za to naprawdę na poważnie organizując kilkanaście takich biwaków w tym jeden dłuższy spływowy około 9 dniowy :)